W dniu 24 października 2017 roku odbyło się uroczyste przekazanie do użytku krytej strzelnicy wojskowej SK-200 w Mikuszowicach. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie obiektu oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Pierwszy strzał na nowo wybudowanej strzelnicy wykonał dowódca 6 BPD gen. bryg. Grzegorz Hałupka. Inwestycja znajduje się na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkoleniowego w Mikuszowicach, który jest częścią bazy szkoleniowej dla pododdziałów Wojsk Lądowych oraz kadry Jednostki Wojskowej Bielsko-Biała. Podczas uroczystości, w ramach zintegrowanych zajęć, spadochroniarze bielskiego batalionu zaprezentowali również możliwości kompleksu szkoleniowego. Inwestycja zrealizowana na rzecz Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie została wykonana przez Kierownictwo Zespołu Budów
w Jarosławiu.

Strzelnica SK-200 pełnić będzie funkcję szkoleniową w zakresie praktyki i doskonalenia umiejętności strzeleckich. Składa się z sześciu stanowisk strzeleckich usytuowanych osiowo co 3 metry. Obiekt jest budynkiem parterowym przeznaczonym do strzelań na odległość do 200 metrów z postaw strzeleckich tj. leżąc, klęcząc lub stojąc do celów stałych i ukazujących się.

Wykonawca: AMW SINEVIA Sp. z o.o. Kierownictwo Zespołu Budów w Jarosławiu.

Galeria

[dt_photos_masonry padding=”15″ responsiveness=”browser_width_based” columns_on_desk=”4″ category=”kryta-strzelnica”]